Už 20 rokov plníme vaše sny!

slovak l english l deutsch l french l czech

Najčastejšie otázky

1. Aká je orientačná cena zrubového drevodomu? .
Orientačná cena sa vypočíta podľa veľkosti zastavanej plochy domu. Ponúkame bezplatné orientačné nacenenie na základe Vami zaslaného nákresu (pôdorys a pohľady zo strán), prípadne projektu domu.

2. Ako sa vypočíta presná cena zrubového drevodomu?
Presná cena sa vypočíta individuálne na základe veľkosti zrubového domu, jeho zložitosti a typu použitých materiálov. Presnú cenu je možné vypočítať až na základe vypracovania architektonickej štúdie. Tá je následne po podpise zmluvy o dielo spracovaná do projektovej dokumentácie, ktorá Vám zároveň slúži ako podklad pre vybavenie stavebného povolenia.

3. Aká je dodacia lehota našich zrubov?
Výroba skeletovej konštrukcie vrátane prípravy drevnej hmoty trvá 3 mesiace. Dodacia lehota na skelet je vzhľadom na súčasné kapacity cca 6 mesiacov od podpisu zmluvy o dielo, dokončovacie práce na hrubej stavbe následne trvajú zhruba 6 mesiacov, v závislosti od materiálu a požadovaných prác na stavbe, stavba na kľúč trvá cca 8 - 9 mesiacov.


4. 
Staviate iba zrubové typy ponúkané v katalógu?
Nestaviame len zrubové typy uvedené v katalógu. Tento katalóg je v podstate len informatívny a jednotlivé typy boli navrhnuté najmä s cieľom priblížiť zákazníkovi zrubové drevodomy a uľahčiť mu jeho vlastnú predstavu o tom, ako by mal jeho budúci zrub vyzerať. Konečný projekt a vzhľad zrubovej stavby bude závisieť teda výhradne len od Vašich požiadaviek, príslušného terénu a statických možností v mieste stavby, ktoré Vám pomôže vyriešiť náš projektant priamo na mieste.


5. Ako je to s projektom?

Najskôr Vám vypracujeme architektonickú štúdiu, na základe ktorej Vám stanovíme cenu stavby. Architektonická štúdia je neskôr rozpracovaná do projektovej dokumentácie v rozsahu pre vybavenie stavebného povolenia. Konečný projekt a vzhľad zrubovej stavby bude závisieť teda výhradne len od Vašich požiadaviek a statických možností v mieste stavby, ktoré Vám pomôže vyriešiť náš projektant priamo na mieste.

6. Aká je životnosť zrubových drevodomov?
Správne užívanie zrubov a ošetrovanie dreva zaručuje niekoľkogeneračné bývanie a životnosť 150 až 200 rokov.

7. Aká je poskytovaná záruka?
Na nosnú konštrukciu Vám poskytujeme záruku 30 rokov a na celú stavbu (vnútorné priečky, nátery, atď.) je záruka 3 roky.

8. Aké sú tepelnoizolačné vlastnosti zrubov?
Zrubový drevodom je celoročne obývateľný a nepotrebuje žiadnu ďalšiu tepelnú izoláciu, pretože jej funkciu prináša samotné drevo. Znižovanie energetickej náročnosti domu si vyžaduje vysokú kvalitu materiálov, akým smrekové drevo je.

9. Ako je to s požiarnou odolnosťou?
Disponujeme certifikátom zo skúšobného drevárskeho ústavu. Zrubové domy boli vystavené skúške, kde je povinnosť 60 min vystavovať materiál priamemu ohňu. 

10. Aké materiály používate?
Na naše zrubové stavby z guľatinového masívu používame výhradne kvalitné husto rastené smrekové drevo z vysokohorských polôh (minimálne 600 m.n.m.) slovenských lesov. Samozrejme je možná i kombinácia materiálov podľa Vašich požiadaviek, častá je napr. kombinácia kameňa a dreva.

Využite naše profesionálne služby a neváhajte nás kontaktovať >>

Virtuálna prehliadka

virtualna-prehliadka-zrubov-left

Katalóg zrubov

Katalóg zrubov Drevodom Rajec

Naše zruby:

galeria-zruby-devodom001.jpg galeria-zruby-devodom0010.jpg galeria-zruby-devodom0012.jpg galeria-zruby-devodom00134.jpg galeria-zruby-devodom0017.jpg galeria-zruby-devodom002.jpg galeria-zruby-devodom0020.jpg galeria-zruby-devodom004.jpg galeria-zruby-devodom005.jpg galeria-zruby-devodom006.jpg galeria-zruby-devodom007.jpg galeria-zruby-devodom008.jpg

Go to top

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby