Už 20 rokov plníme vaše sny!

slovak l english l deutsch l french l czech

Poskladať sa dá dom i financovanie

30.5. 2005 - Drevospracujúci priemysel je jedným z odvetví, ktoré podporuje aj štát. Konateľ firmy Drevodom Rajec, Miloš Bronček, ako správny manažér využil ponúkajúce sa možnosti a požiadal Slovenskú záručnú a rozvojovú banku o dotáciu. V rámci schémy na podporu spracovania a využívania drevnej suroviny v SR tak získal štyri milióny korún na nákup nových technológií.


Dotácie SZRB majú prispieť k spracovaniu drevnej hmoty s vyššou pridanou hodnotou, o čom pri Drevodome Rajec vyrábajúcom drevené domy na kľúč, niet pochýb. Na pokrytie plánovanej investície desať miliónov korún však dotácia nestačila a keďže firma nemala dostatok vlastných zdrojov, na rad prišla otázka bankového úveru. To v roku 2004 odštartovalo spoluprácu s Tatra bankou.

Rozdelenie rizika

Schválená dotácia zo SZRB navyše nebola firme k dispozícii ihneď, čo by investície ešte oddialilo. Vzhľadom na neurčitý termín vyplatenia dotácie musela Tatra banka prefinancovanie celého projektu štruktúrovať tak, aby bolo vzhľadom na dotáciu vyplatenú v budúcnosti pre klienta optimálne. Výsledkom bolo rozdelenie celého úveru na kontokorentný a klasický splátkový investičný úver, obidva približne v rovnakej výške. Ako vhodná sa ukazuje aj nová spolupráca so SZRB, alebo Európskym investičným fondom, ktoré sa podieľajú na riziku banky z nesplatenia úverov. Financovanie je tak flexibilnejšie.


Výhody internetu

Záväzky v rámci dodávateľsko-odberateľských vzťahov, pravidelné platby štátnym orgánom i zamestnancom, Drevodom uhrádza elektronickou cestou. Okrem peňazí tým šetrí čas svojich zamestnancov. Popri nepravidelných platbách firma využíva aj možnosť trvalých platobných príkazov na lízingové a iné splátky nastaviteľné priamo z vlastnej kancelárie. Vďaka využívaniu elektronického bankovníctva tak firma nepociťuje neprítomnosť „kamennej" pobočky banky priamo v Rajci.

Originálny článok si môžete prečítať TU

Využite naše profesionálne služby a neváhajte nás kontaktovať >>

Virtuálna prehliadka

virtualna-prehliadka-zrubov-left

Katalóg zrubov

Katalóg zrubov Drevodom Rajec

Naše zruby:

galeria-zruby-devodom001.jpg galeria-zruby-devodom0010.jpg galeria-zruby-devodom0012.jpg galeria-zruby-devodom00134.jpg galeria-zruby-devodom0017.jpg galeria-zruby-devodom002.jpg galeria-zruby-devodom0020.jpg galeria-zruby-devodom004.jpg galeria-zruby-devodom005.jpg galeria-zruby-devodom006.jpg galeria-zruby-devodom007.jpg galeria-zruby-devodom008.jpg

Go to top

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby