Už 20 rokov plníme vaše sny!

slovak l english l deutsch l french l czech

Kontrola kvality a technológia výroby

loghouse01Guľatina na stavbu zrubových domov sa starostlivo vyberá v zrelých dospelých porastoch, ktoré sú vhodné pre ťažbu. Následne sa na odvoznom mieste vyberie vhodná guľatina, kterej priemer sa zisťuje lesníckou priemerkou.

Takto vybraná guľatina sa privezie na manipulačnú skládku firmy, kde sa vizuálne preberie ešte raz a kusy zodpovedajúce najprísnejším kvalitativnym kritériám sa vyberú na výstavbu zrubového domu. Spravidla to je 50% drevnej hmoty, ktorá prešla prvým výberom z odvozného miesta lesníckej lokality.

Guľatina vybratá na výstavbu je okamžite ošetrená impregnačným postrekom proti škodcom a naviac je celá manipulačná skládka firmy zaistená feromónovými lapačmi. Na výstavbu zrubových domov sa používa guľatina so stredovým priemerom 270-500 mm v závislosti od účelu, ktorý má konkrétna stavba plniť a od klimatických podmienok v lokalite výstavby.

Štandardne doporučujeme priemer 300 mm, ktorý vyhovuje Európskej norme o tepelných stratách. Tepelný odpor dalších častí konštrukcie stavby ako sú okná, dvere, podlahy, stropy a strecha sú navrhnuté tak, aby vyhovovali súčasnej Európskej norme o energetických stratách.

 

Využite naše profesionálne služby a neváhajte nás kontaktovať >>
Go to top

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby