ZRUBY RAJEC, s.r.o je spoločnosť založená v roku 1992, sídliaca vo vrchovatej oblasti severného Slovenska, v meste Rajec, neďaleko Žiliny.

Vychádzame z postupov, ktoré sa používajú pri výrobe kanadských zrubových stavieb

zruby rajec vyroba 1Krátko po založení firmy sme priniesli na Slovensko kanadské know-how masívnych zrubových stavieb z guľatiny, ktoré obohatilo a zdokonalilo budovanie drevostavieb, ktoré sú od nepamäti zakorenené v architektúre našej krajiny.

Za 30 rokov pôsobenia na trhu sme sa vyšplhali na prvé miesto rebríčka najproduktívnejších zrubárskych firiem v strednej Európe. Počet našich realizácií nedávno presiahol číslo tisíc, pričom tieto zruby sme stavali v pätnástich krajinách od juhu Španielska cez Alpy až po Vietnam.

Takúto produktivitu sme nedosiahli náhodou, ale neustálym zdokonaľovaním technológie. Ako prví sme do odvetvia priniesli mnoho postupov, ktoré sú v súčasnosti zaužívaným štandardom odvetvia. Za všetky môžeme menovať napríklad W-drážku, umožňujúcu nielen minimalizovanie tepelných strát ale aj precíznejšie sadanie stavby.


Postavíme cca 100 domov ročne, realizácie exportujeme aj do zahraničia

Kapacita výroby nám umožňuje postaviť cca 100 domov ročne. Naše stavby sa realizujú najviac na Slovensku, v Českej republike a v Rakúsku ale stavby exportujeme i do iných zahraničných štátov (napríklad do Nemecka, Francúzska, Chorvátska, Talianska,...). Z celkového množstva stavieb sa realizuje približne 60% na Slovensku, 20% v Českej republike a 20% v ostatných krajinách.

zruby rajec vyroba 2

Pozrite si galériu našich najnovších realizácií i staršie referencie.

Okrem celoročne obývateľných domov z guľatinového masívu sa venujeme tiež výrobe sušeného stavebného reziva a obkladového materiálu. Takým spôsobom zabezpečujeme maximálne zhodnotenie drevnej hmoty vo výrobe s uzavretým cyklom.


Architektonické štúdio ako súčasť našej firmy

Nenapredujeme však iba v technológii ale aj v architektúre zrubov. Vďaka nášmu vlastnému projekčnému štúdiu vieme pružne konzultovať s našou výrobou každý detail projektu. Prehľad našich architektov o tom, čo je pri drevostavbe možné a čo nie nám umožnilo posunúť hranice dizajnu zrubov na Slovensku. Naše stavby predstavujú unikátne architektonické diela, ktoré v plnej miere odzrkadľujú predstavy a požiadavky našich zákazníkov.

zruby rajec vyroba 3

 

Využite naše profesionálne služby a neváhajte nás kontaktovať >>